metóda TOTAL IMMERSION v pokojnom plávaní

UVEDOMELOSŤ je kľúčová zásada pri osvojovaní si návykov na ceste učenia plaveckého umenia. Schopnosť zlepšovať sa nespočíva v usilovnom tréningu,
ale v tom, ako účinne vieme spolupracovať s vodou. 
Zakladateľom metódy Total Immersion je Terry Laughlin, ktorý na základe pozorovaní plavcov prišiel na riešenie, ako pomôcť pri výuke dospelých. Takmer u všetkých sa objavovali tie isté problémy, pritom sa dali vyriešiť pomerne jednoducho. Na základe týchto poznatkov zostavil súbor lekcií, ktoré by sa mohli behom pár hodín pod vedením školeného trénera naučiť aj priemerní plavci, či neplavci.Našim CIEĽOM je, aby ste sa stali sami sebe trénerom. Po absolvovaní minimálne jednodňového kurzu obdržíte inštruktážne videá s cvičeniami, podľa ktorých môžete sami trénovať. Je dobré prísť 1-2 krát do mesiaca na vedenú lekciu, kde sa pozrieme na pokroky a zameriame sa na to, čo vás posunie vpred a dostanete ďalšie inštrukcie na samostatnú výuku. 
Jednodňové kurzy robíme samostatne na kraul, prsia a motýlika. Ak sa chcete naučiť všetky plavecké spôsoby, je treba absolvovať základný jednodňový kurz z každého, na ktorom si povieme teóriu, ukážeme cvičenia na suchu i vo vode. Potom budete znovu buď pracovať na zdokonaľovaní sami s občasným vedeným tréningom, alebo pravidelne 1-2 krát do týždňa.
Kurzy sú skupinové 3-6 osôb, alebo individuálne .


pokojné plávanie ako cesta k:


-vášni pre plávanie: ak sa pre plávanie nadchnete, je to jedinečná cesta k osobnému rozvoju


pokojné plávanie ako cesta k:


-pochopeniu: vedieť a mať istotu, že sa učíte naozaj dôležité zásady plávania, má nedoceniteľný význam

Pokojné plávanie ako cesta k:


-uvedomeniu samého seba: ako vy a voda na seba navzájom pôsobíte, začnete vnímať kontakt s vodou na viacerých úrovniach

žanet z pokojného plávania

Plávanie nemá byť drina, ale hlavne radosť a zábava